PAYLAŞ
Mustafa İslamoğlu'nun Sünneti Reddeden Görüşlerine Reddiye
PDF'e AktarYazdır

Mustafa İslamoğlu, geçtiğimiz günlerde Diyânet tarafından yayınlanan hutbeye büyük tepki göstermiş, hatta çeşitli şehirlerdeki İlahiyat Fakültelerinde gençlerin örgütlenerek protesto eylemi yapmaya çalıştıkları haberleri okunmuştu. İslamoğlu, Ehl-i Sünnete vurgu yapılan hutbeye tepkisini kısaca şöyle kusmuştu:

“Diyanetin bu günkü hutbesini yazan zat, Tevhid dini olan İslam’ı, Allah ile Peygamber’in ortaklaşa kurduğu limited şirketi zannediyor. Kella!!”

Aslında sünnetin dindeki yerini, Kur’ân’daki âyetlerle anlamak çok kolayken, son 100 yıldır zaman zaman artan, zaman zaman azalan bir ivmeyle Kitâbımızdan uzaklaştırılan Müslüman milletimizin, bu tür mesnedsiz sapık düşüncelerden etkilenmesi mümkün oluyor.

İslamoğlu’nun açıklaması sonrası ehl-i sünnet âlimler tarafından bir bir reddiyeler yapılmaya başlandı. Bunlardan ilk göze çarpan Dr. İhsan Şenocak Hocamız, Cübbeli Ahmet Hocamız, Ömer Fâruk Kormaz Hocamız ve İsmailağa Te’lif Heyeti Hocalarımızı sayabiliriz. Burada sizlerle Dr. İhsan Şenocajk Hocamızın kısa ve etkili olduğu kadar, her Müslümanın cebinde bulunması kolay olacak reddiyesini sizlerle paylaşıyoruz.

PDF'e AktarYazdır

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi yazın