PAYLAŞ
Hadis Savaşları Hadith Wars
PDF'e AktarYazdır

CIA Raporlarında Hadis Savaşları öyle bir yazı ki… Bugün hadisleri inkar ve hadisçileri tahkir edenlerin… Hadisin vasfını küçümeyen, gereksizliğini öne süren, bunun üzerinden Peyğamber Aleyhisselatü vesselamı sıradan bir insan ve postacı yerine koymak isteyenlerin… Ezcümle sünneti tümüyle ortadan kaldırarak Kur’ân’ı metin yahut mânâ yönünden tahrif edebileceklerini zannedenlerin… Bu yola gayret edenlerin, nasıl küresel bir projenin ucuz işçileri olduğunu ortaya koyan etkili bir yazı.

Hadis Savaşları “The Hadith Wars”

Müslümanları Peygamber’in sünnetinden vazgeçirmek, bugün ABD’nin İslam dünyasına yönelik sürdürdüğü sinsi ve sessiz savaşın öncelikli konularındandır.

Nitekim ABD’nin Irak Eski Büyükelçisi Zalmay Khalilzad’ın yahudi asıllı eşi Cheryl Barnard’in, ABD Silahlı Kuvvetleri’ne (Pentagon’a) ve CIA’ye çalışan araştırma kuruluşu Rand Corporation adına 2003’te hazırladığı “Ilımlı İslam” (Civil Democratic Islam) adlı 83 sayfalık raporda “The Hadith Wars” (Hadis Savaşları) başlığı altında, hadislerin ayıklanması gerekliliği (sayfa 49) yazılmış ve Kur’an’ın yeniden yorumlanması gerektiği ve bunun nasıl yapılacağı raporda tek tek yazılmıştır.

Raporda, Kur’an-ı Kerim ayetleri ve Hadisler üzerinde şüpheler meydana getirecek çalışmaların yapılması, modernist yeni Müslüman liderlerin meşhur edilmesi ve geleneksel Müslümanlara karşı kullanılması, sünnet ve hadislere itibar etmeyen gurupların ve fikir akımlarının desteklenmesi tavsiye edilmiştir.

Tercüme/Derleyen: Ahmet Eryılmaz / Turkish American Journal (USA) 30 Mart 2007
***************

Rand Corporation İlgi Alanı Ehl-i Sünnet

Bu alıntı, yahudi siyonizmi lehine ABD hükümetlerinin yürürlüğe sokması için, başta CFR ve ROCKEFELLER VAKFI olmak üzere bir çok yahudi hanedan ve örgütlenmeleri tarafında finanse edilen, dünya çapında siyasi strateji ve düşünce geliştirme kuruluşu olan Rand Corporation‘un ilgili raporuna ait “HADİS SAVAŞLARI” başlıklı bir kısmın konu özetidir.

Rand Corporation ile ilgili bilgi için;
https://tr.wikipedia.org/wiki/RAND_Corporation

Eğer ingilizceniz varsa, Rand Corporation’a ait resmi sitesinden PDF olarak raporu indirip sayfa 49-57 arasınaki “THE HADITH WARS”(Hadis Savaşları) bölümünü inceleyebilirsiniz.

(PDF sayfalandırmasında ise başlangıcı 65 nolu sayfaya denk gelmiş)

Link: http://www.rand.org/pubs/monograph_reports/MR1716.html (Sağ üstte PDF indirme linki çıkıyor)

PDF'e AktarYazdır

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi yazın