PAYLAŞ
Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Ehli Sünnetin Cevapları Kitabı
PDF'e AktarYazdır

SELEFÎLİK ADI ALTINDAKİ GÖRÜŞLERE EHL-İ SÜNNETİN CEVAPLARI

Yazar: Ali HOŞAFÇI

Dili: Türkçe

Tercüme: –

Yayınevi: Kitap Kalbi Yayıncılık

Boyut: 16cm*24cm

Sayfa Sayısı: 1065


MÜELLİFİN AÇIKLAMASI

Medine’de daha önce çıkan Selefiler ve Tasavvufçuların Görüşleri adlı eserimize reddiyye yazıldığını öğrendik. Ama Selefiler ve Vehhabilere Rediyye isimli kitap çıkmış oldu bir kere. Bu sefer eski kitaba yazılan rediyyeye karşı cevap verme durumu oluştu. 378 sayfalık Selefiler ve Tasavvufçuların Görüş¬leri adlı eski eserimize yazılan 188 sayfalık rediyyede karşı tarafın haklı olduğu bazı yerlerdeki hatalarımızı düzelttik. Bu arada bize yazılan rediyyedeki eksik ve yanlış verilen bilgilerin doğrularını Selefilik Adı Altındaki Görüşlere Selefice Cevaplar adlı 800 sayfalık yeni kitapta cevap vererek sizlere sunduk. Umarız, onlar da hatalarını görüp düzeltirler. (Editörün notu: Yeni baskı 1065 sayfa oldu)

Hüseyin Avni Kansızoğlu Hocaefendi rediyyedeki tevessül konusu ve o konudaki hadislere yapılan itirazlara tek tek cevaplar vermiş ve Türkiye’deki eserlerde olmayan bu bilgileri bizlere kazandırmıştır.

Özellikle bu kitaptaki 2’nci 4’ünci 5’inci ve 6’ncı Hadislerin her iki tarafa göre tahriç ve değerlendirmelerine, itirazlara ve o itirazlara verilen cevaplara bakıldığında, bu eserin Türkiye’de bir ilk olduğunu kaynak özelliği taşıdığını göreceksiniz…

PDF'e AktarYazdır

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi yazın